Fotoobraz na přání

Samozřejmou součástí mých služeb je tvorba DÁRKŮ. Kromě standardních fotografií a fotoobrazů pro Vás umím zajistit výrobu téměř jakýchkoliv dárkových předmětů z Vašich fotografií, ať už se jedná o textilie, keramiku, či jiná neobvyklá zpracování. Velmi zábavné bývá komplexní plánování dárku ještě před samotným focením. Půjde o dárek pro babičku? Pro manžela? Pro Vaše kamarády? Nebo půjde o svatební dar? Prokonzultujme spolu veškeré možnosti, Vy nám blíže představte obdarovaného a Vaši představu o podobě dárku a já tomu všemu přizpůsobím celé focení...

Dárek pro tatínka zahradníka


Dárek pro tatínka zahradníka

V tomto případě měl být výsledkem velkoformátový čtvercový fotoobraz tištěný na voňavém přírodním plátně o rozměru každé strany přes jeden metr, který bude vystaven na bílé stěně kousek od zelené kachlíkové pece, v místnosti, kde je DŘEVĚNÝ strop i podlaha. Manžel a taťka v jedné osobě, pro nějž byl obraz dárkem, je ZAHRADNÍK milující stromy.

Realizace proběhla jednoho krásného letního dne v pražské Botanické zahradě. V plánu byly tři různé aranže, cílem byla jedna fotografie na obraz a balíček dalších fotografií v digitální podobě. Na focení jsme měli jen něco přes hodinku, aby manžel nic netušil. Barča i Lukášek spolupracovali SKVĚLE, s odraznou deskou nám asistovala babička.

Konečný výběr té pravé fotografie na obraz byl sice trošku OŘÍŠEK, protože těch opravdu vypečených výrazů obou aktérů jsme zaznamenali mnoho, nicméně nakonec vyhrál snímek z vydlabaného kmene stromu, který tématicky i barevně nejlépe ladil se zadáním.

A co na dárek manžel? Samozřejmě byl NADŠEN, manželka ho teď ze stěny sleduje v životní velikosti na každém kroku:o)


Babičce k 60tinám

Babičce k 60tinám

Existuje snad lepší dárek pro babičku, než velký obraz se všemi jejími vnoučaty? Já říkáme NE, neexistuje a následující story to zjevně potvrzuje:o)

Úkol byl jasný, sehnat všechna dítka v jeden termín, dostat je do ateliéru a HLAVNĚ, vše naplánovat tak, aby nedošlo k vyzrazení tajemství, které mělo být hlavním hřebem velké rodinné oslavy. Vzhledem k aktivnímu životu zúčastněných rodin, byl největší problém právě v plánování a vzhledem k blížící se oslavě, se naskytla pouze JEDINÁ MOŽNOST – sobota v 7:30 ráno. Čas na focení necelá hodinka, pak odjezd na závody v aerobiku jedné z aktérek…

V hlavě mám připraveny tři aranže, JENŽE. Fotili jste někdy 5 rozverných holčiček naráz? Poměr dospěláků versus dětí byl jedna ku jedné, tzn., že na place o pár metrech čtverečních se pohybovalo 10 lidí a každý hrál tu svojí úlohu. No byl to neuvěřitelný šrumec, vzniklo kolem 100 snímků a já se jen modlil, aby mezi nimi byl alespoň jeden PERFEKTNÍ.

Fotky z oslavy prozrazují vše. Nutno podotknout, že o akci vědělo asi 15 lidí a přesto oslavenkyně do posledního okamžiku absolutně nic netušila:o)